נזקי הצפות במבנים

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על אנשים שנאלצים להתמודד עם נזקי הצפות במבנים. אומנם בדרך כלל הצפות מחוברות למי הגשמים אשר חודרים לתוך הבית, כתוצאה מבעיות איטום רציניות, אך למעשה יש לזכור כי הצפה עלולה להתרחש בכל זמן ובכל מקום. הצפה אינה קשורה רק למי הגשמים אלא גם לצינור מים שעלול להתפוצץ, ברז שנשבר או בעיות איטום רציניות, הגורמות לנזילת מים לאורך זמן. בכל מקרה, חשוב להבין כי נזקי מים עלולים להוות בעיה בריאותית ולא רק בעיה אסתטית, מאחר ומעבר לכתמי הרטיבות אשר פוגמים במראה הכללי של הבית, מדובר על התפתחות של עובש, שעלול לסכן את הבריאות. לכן במקרים של הצפות יש צורך להזמין למקום חברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום של שיקום נזקי מים. אנו בחברת אומגה טכנולוגיות ייבוש פועלים בתחום משנת 1993 ומקפידים להשתמש בציוד החדשני והמשוכלל ביותר בתחום.

נזקי הצפות במבנים – כיצד להתמודד עם נזקי מים?

היום ישנה מודעות הולכת וגוברת לתחום של שיקום נזקי מים, מאחר ולא מעט אנשים מבינים את החשיבות של התחום והצורך לטפל בנזקי המים השונים מוקדם ככל הניתן. יש להבין כי מי שיבחר לדחות את הטיפול במצב, עלול להחמיר את רמת הנזק, מאחר והסביבה הלחה תתרום להתפתחות של עובש וטחב בכל חלל הבית. יש לזכור כי נבגי העובש נחשבים למסוכנים לבריאות, מאחר ואנשים הרגישים אליהם או לחילופין, אנשים הסובלים ממערכת חיסונית חלשה, עלולים לסבול ממחלות נשימה חמורות. כמו כן, יש לזכור כי המים עלולים להמשיך לחלחל פנימה ולהגיע ליסודות המבנה, דבר שעלול לגרום להיווצרות של קורוזיה ואף לערער את היציבות הכללית של המבנה. לכן במקרים של הצפות יש צורך לפנות בצורה מידית לחברה מקצועית ומנוסה שמתמחה בתחום.

נזקי הצפות במבנים – שיקום נזקי מים 

יש להבין כי נזקי מים מאפיינים מצב שבו המים חדרו לשכבת המצע התת רצפתי שלכם. כדאי לדעת כי ברגע שרמת הלחות במצע סומסום מעל  3% לחות ובמצע חול מעל 6% לחות ישנו סיכון גבוה כי הדבר יגרום להתנפחות של הרצפה ולתחושה כללית של חוסר יציבות. לכן חשוב לא להתמהמה אלא לפנות מיד לחברה מקצועית שמתמחה בתחום. חברה מסוג זה תוכל לייבש את המצע התת רצפתי שלכם, באמצעות שימוש בציוד ייעודי. חשוב לציין כי אם בעבר היה צורך להפוך את כל המרצפות, הרי שהיום ניתן לייבש את המצע באמצעות מכונה ייעודית, המסוגלת לייבש את כל שטח המצע באמצעות צינורות ייעודיים המוחדרים לעומק של 5 ס"מ בלבד לתוך הרצפה. חשוב להדגיש כי חברה ברמה גבוהה תגיע אליכם הביתה ותבצע בדיקת רטיבות של המצע התת רצפתי, במטרה להעריך את רמת הנזק. 

אנו בחברת אומגה טכנולוגיות ייבוש נשמח לסייע לכם להתמודד עם נזקי הצפות מבנים. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר.

OmegaDry – ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים כולל איתור נזילות

לא פחות משחשוב לדעת שאתם ברטיבות פנימית, חשוב מאד לאבחן האם זה נובע מנזילה, מקור רטוב שלנצח יזרים מים, או מטעות חד פעמית. את האבחנה הזו ניתן ליישם עם ציוד טרמי מתקדם המצלם פנימית את האזור החשוד כמי שיש בו נזילה. חברת OmegaDry ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים מיישמת בדיקה זו כולל צעדי פתרון-קבע בכל בית או מבנה מסחרי ותעשייתי.

איתור נזילה באמצעות מצלמה טרמית | איתור נזילות ברמה אחרת | רטיבות קפילארית