5 שלבים של ייבוש חול רטוב מתחת לרצפה

ייבוש חול רטוב מתחת לרצפה הנו שירות נדרש כאשר ישנו חשד לרטיבות פנימית במבנה. אם הבלטות שלכם עקומות ויש ריח של עובש במרחב הפנימי, צרו קשר עם חברת ייבוש מבנים. היא תיקח דגימה ממצע החול שמתחת לרצפה. הבדיקה תיערך במעבדה ייעודית, כשהמטרה היא לבדוק את שיעור הרטיבות בה כדי להסיק על מצבו של המבנה. אם שיעור הרטיבות בבדיקה הוא 6% ומעלה, נדרש ביצוע ייבוש תת רצפתי.

שלב 1 – הכנת המבנה לייבוש

הזזת חפצים כבדים מהרצפה, טיטוא, וחיבור מכונת הייבוש לשקעי חשמל בקיר. מומלץ שבשלב זה יהיה בעל חזקה אחד לפחות במבנה, דייר או עובד אם מדובר במשרד כדי להדריך את צוות הייבוש לגבי מיקומם של השקעים ולסייע בפינוי החפצים שעל הרצפה.

שלב 2 – ביצוע קידוחים דקים

יתבצעו קידוחים דקים שלא יסבו נזק חיצוני כבד לרצפה. מידת כל קידוח 1 צול (5 ס"מ). מטרת הקידוחים היא ליצור נקודות עיגון לחיבור צינורות ייבוש, עליהם נפרט בשלב הבא.

שלב 3 – חיבור צינורות ייבוש לחורים שנקדחו

הצינורות יוצבו בתוך החורים כשהם יציבים: לא רוקדים, לא מתנועעים, ומוכנים לביצוע הייבוש תוך שהמים שיוצאו מתוך הרצפה יעלו למעלה דרכם.

שלב 4 – עיגון הצינורות עם באנדים סופגי מים

הבאנדים הסופגים יסייעו לחזק עוד יותר את הצינורות וגם לספוג מים במקרה שיש בריחה שלא מבעד לצינורות, אלא לצדדים. במקרה כזה סרטוני ההדבקה ישמשו כסופגים.

שלב 5 – הפעלת מכשיר הייבוש

כעת, מכשיר הייבוש מוכן לפעולה. הפעלתו תגרום למים הפנימיים לעלות לכיוון הצינורות בזכות משב רוח כלפי מעלה שיופעל לכיוון מצע הרצפה.

OmegaDry – ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים מבפנים

בחברת OmegaDry מספקים לבעלי חזקות על מבנים מענה מלא בייבושם הפנימי. אם אתם חושדים שהרצפה שלכם רטובה מבפנים, הקירות ספגו מים פנימיים ועומד להתחולל נזק עובש כתוצאה מכך, מוטב לקרוא לנציגי OmegaDry באופן מידי לייבוש המבנה. חברת OmegaDry ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים מתמחה בייבוש כל סוגי המבנים, עם רצפת פרקט, שיש, קרמיקה ובטון, ומיישמת עבור הלקוח את כל מה שנדרש כדי להשיב את המבנה להיות יבש מבפנים, ועל כן, בטיחותי להמשך שהייה.