ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים מתקדם של חברת OmegaDry

אחת המשימות המורכבות בבית היא הסרת נגע רטיבות פנימי. בשונה מרטיבות חיצונית שניתן לנגב ולייבש, רטיבות פנימית לא ניתנת לייבוש, גם לא "דרך הטבע" כי אין שמש מעליה. ייבוש תת רצפתי יכול להיעשות אך ורק עם מכשירים ייעודיים ליישומו, הכוללים צינורות להחדרה פנימית. כיצד הדבר נעשה?

ראשית כל, בודקים מהי רמת הרטיבות במבנה

רמת הרטיבות במבנה נבדקת באמצעות לקיחת מצע סומסום או חול (תלוי מה יש לכם ברצפה) לבדיקה. הדבר נעשה באמצעות קידוח דק של 5 ס"מ. דגימת המצע נלקחת לבדיקה במעבדה ייעודית לאיתור נזקי רטיבות. במידה ויש מעל 6% רטיבות במצע חול ומעל 3% במצע סומסום, סימן שזוהי רטיבות פנימית במבנה. טרם פעולת הייבוש, מומלץ לבצע גם בדיקה טרמית שהדבר לא נבע מנזילה.

יישום הייבוש לאחר הבדיקה

הייבוש יתבצע באמצעות ציוד ייבוש מתקדם הכולל מכונת שאיבת מים, אליה מחוברים צינורות. הם יוכנסו לרצפה באמצעות קידוחים דקים ויחוברו אליה עם באנדים סופגים. הייבוש יתבצע באמצעות הפעלה אלקטרונית של המכונה והרצפה העקומה תתיישר בהדרגה ככל שקצב הוצאת המים יגבר. לאחר גמר ביצוע הייבוש תפורק המכונה והחורים יאוחו כך שהרצפה תיראה כמו חדשה.

סידור וניקיון לאחר הייבוש

לאחר סיום הפרויקט – החדר יסודר, ינוקה, יוסרו שיירי ייבוש כולל פסולת שהתהוותה כתוצאה ממנו, והכל על מנת להביא את החדר למצב כמו חדש. החדר כעת זמין שוב למגורים ושימוש מחודש, הפעל ללא הסרת איום הרטיבות. במידה ואין נזילה, ניתן ליהנות שוב ממבנה יבש ובטוח. לכן, מומלץ לפני כל יציאה למשימת ייבוש לערוך גם בדיקה שאין נזילה.

OmegaDry – ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים מתקדם בכל סוגי המבנים

ייבוש תת רצפתי הוא אחד מהפרויקטים הסבוכים והמורכבים במבנה. אם אתם חושדים שיש לכם רטיבות, הרצפה מתחילה להתעקם, הבלטות לא ישרות ויש עובש בסביבת אזורי הדריכה שלכם, קיים סיכוי שישנה רטיבות פנימית. היא לא תייבש כי אין שמש מעליה. העובש עשוי ליצור התפתחויות לא טובות, כולל סדקים ושברים על אריחי הריצוף. אל תגיעו למצב זה. הזמינו את חברת OmegaDry – ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים להסרה מלאה של נגע הרטיבות.