נזילה בשירותים

נזילה בשירותים מצריכה טיפול מהיר

אחת התקלות הכי שכיחות היום של נזילה בשירותים, היא נזילה מהניאגרה. זו עלולה להיות נזילה שקטה שעולה לכם הרבה מאוד כסף. כל זה משום שכיוון שהפעלה של ניאגרה משמיעה רעש, קשה מאוד להבחין ברעש הנוסף של הנזילה ולהבין שבעצם מה שקורה פה זה לא שהניאגרה ממלאת את עצמה, אלא שיש נזילה. עד שמגלים את זה לפעמים משלמים ביוקר. אומגה כאן כדי לעזור.

קיימת בעיה נוספת שמכיוון שמדובר בחדר הכי רטוב בבית, הרבה פעמים מגלים כי יש נזילה, מאחד הצינורות בשירותים, אבל לא תמיד זה מתגלה בזמן. זה יכול לקחת גם כמה חודשים עד שתגלו שיש לכם נזילה מהשירותים. או שתראו שלולית של מים ליד השירותים, או שהשכן מלמטה יתלונן שהתקרה שלו רטובה וזה סימן שיש לכם נזילה. 

כאשר אגב מדובר בנזילה מהניאגרה, זו לא נזילה שעלולה להגיע לשכן, כיוון שהיא מתרחשת בתוך השירותים שלכם. בנזילה זו מומלץ כי תזמינו שרברב עד מנת שיתקן לכם את הנזילה. לפעמים הניאגרה מתמלאת יותר מדי, וכדי שלא תהיה הצפה, המצוף משחרר מים. דבר נוסף שעלול לקרות הוא שהאטם בתחתית של המצוף כבר בלוי ולכן הוא לא מצליח לעצור את המים.

איך מאתרים נזילה מהשירותים?

זה אתגר גדול לזהות נזילה מהניאגרה או מסביב לאסלה עצמה. כדי לדעת אם הנזילה היא מהניאגרה, יש לסגור את כל הברזים בבית. אם שעון המים של הדירה ממשיך להסתובב, זה סימן שיש לכם נזילה. לעתים נזילה מהשירותים מתרחשת כאשר האיטום מסביב לאסלה מתפורר ולא שמתם לב. בכל יום שאתם מפעילים את הניאגרה המים יחלחלו מטה וירטיבו את התקרה. בקיץ יהיה קשה לאתר זאת, כיוון שסימני הרטיבות בהירים אלא אם מתחיל להתפשט עובש ויש גם ריח של טחב. עובש וגם טחב מסוכנים מאוד למערכת הנשימה ועל כן יש לטפל בזה מיד.  

 

נזילה בבית
פתרונות לרטיבות בבית

אפשרות נוספת של מים מהשירותים זה אם, אתם שוטפים את המקום, אבל הרובה חומר האיטום בין המרצפות התפורר, ואז המים עלולים לחלחל מטה אל התקרה של השכן. בעיה זו אגב יכולה לקרות בכל מקום בבית, ובעיקר בחדרים רטובים כמו באמבטיה או בשירותים שנמצאים יחד עם אמבטיה בחלל אחד, שכן כל הזמן יש שם מים על הרצפה ולא תמיד מייבשים אותם. זאת הסיבה שבעלי בתים הרבה פעמים מזמינים רצף כדי לאטום שוב את המרצפות בחדר השירותים או באמבטיה כפעולת מניעה לפני שמגלים נזילה מהשירותים.

 

נזילה מהשירותים לשכן למטה

אם יש לכם נזילה בשירותים והיא כבר מרטיבה את התקרה של הדירה מלמטה, עליכם לתקן זאת כמה שיותר מהר, כיוון שהזנחה של הנזילה עלולה להחמיר ולגרום לנזק בלתי הפיך. לפעמים אתם לא תדעו שיש לכם נזילה כזו, עד שהשכן לא ידווח על הבעיה. או שהוא ירח עובש, או שיופיעו פטריות על התקרה שלו, או שהמים פשוט יטפטפו. לכן בחדרים רטובים בבית מוטב כל כמה שנים לחדש את הרובה שבין המרצפות ולהבטיח שהחדר הרטוב יהיה גם חדר יבש ולמנוע מצבים כמו נזילה מהאמבטיה או נזילה בשירותים. כל נזילה מחייבת בדיקה ותיקון דחוף.

עשוי לעניין אותך גם: איתור נזילות במצלמה טרמית | מאתר נזילות | רטיבות בתקרה מהשכן | רטיבות קפילארית

שלב ראשון איתור הכשל אומגה