ייבוש רצפה לאחר הצפה

ייבוש רצפה לאחר הצפה

אם הייתם יודעים איך מתקינים מרצפות, הייתם מבינים איזה סיפור זה אם יש לכם נזילה בבית. כאשר הבית או המשרד שלכם מוצפים עקב נזילה, הוא נרטב מתחת למרצפות, מאחורי הקירות, הוא הופך לשלולית אחת גדולה.

ריצוף מניחים על מצע של חומר הנקרא שומשום. זהו סוג של חצץ עליו מורחים טיט איכותי שהוא בעצם תערובת של חול ומלט. לזה מוסיפים עוד חומר מחזק. המלט הוא זה שמעניק את החוזק למשטח ויש מלט לבן וגם אפור שהוא חזק יותר ומיועד למשטחים בחוץ כמו למשל חנייה. בעבודת ריצוף כל הזמן חושבים על החוזק של הרצפה. לכן, משתמשים במצרפות בעלות רמת ספיגה גבוהה, מיישמים חומר איטום בגב האריח ויש מי שמורח פריימר שיהווה מעין קישור בין טיט לאבן. את כל הפעולות החכמות והחשובות האלה עושים עם האריחים המונחים על גבי מצע של סומסום אשר מונח על צינורות הבית. הצנרת כולה מונחת מתחת לרצפות וכך היא מזרימה מים לכל מקום.

כאשר יש לכם הצפה בבית, יש צורך דחוף בטכנולוגיה של ייבוש רצפה לאחר הצפה.

ייבוש רצפה לאחר הצפה

איך עושים ייבוש רצפה לאחר הצפה?

פעם לא היה את הטכנולוגיות שיש היום. כאשר הייתה הצפה בבית כתוצאה מנזילה, היו מפרקים את הרצפה או את הקירות, מחכים עד שהרטיבות תתאדה או תתייבש ורק אחר כך מכסים את הצנרת שוב, מרצפים מחדש סוגרים את הקירות שנשברו לצורך חשיפת הרטיבות ואיתור הנזילה ועוד.

היה מי שחשב ובצדק, שאם מייבש כביסה יכול לייבש כביסה בשחרור אדים חמים, למה שלא ישתמשו בשיטה הזו כדי לעשות ייבוש רצפה לאחר הצפה.

יש היום בשוק חברות שונות עם ציוד מגוון לביצוע הפעולה הזו. זוהי שיטה שחוסכת הרבה זמן וכסף ובעיקר הרבה בלבול מוח. לא מפרקים היום לא רצפה ולא קירות, אלא רק לצורך תיקון הנזילה, שגם אותה מאתרים היום יחסית מהר בשיטות מתוחכמות ובאמצעות מכשירים ייעודיים. אחרי התיקון יש צורך לתקן את הרטיבות בבית, אם זה מתחת לרצפה או מאחורי הקירות וכאן נכנסת לתמונה השיטה החדשה.

ראו גם: ייבוש תת רצפתי

שיקום נזקי מים - ייבוש רצפה

כאשר מדובר בנזילה מתחת לרצפה, אחרי שמתקנים את התקלה, יש צורך לייבש את החול שמתחת למרצפות. ייבוש רצפה לאחר הצפה, הוא תהליך שלוקח היום כמה ימים והוא נעשה בשיטות ובטכנולוגיות מתקדמות. תשכחו מכל מה שידעתם פעם.

בין אם מדובר בפיצוץ צנרת מתחת לרצפה או בהצפה של מי גשמים, התוצאה היא אותה תוצאה. על מבנה שסובל מלחות רואים סימנים מחשידים.  הקירות מתקלפים, הצבע של המרצפות דוהה. פתאום רואים כתמי עובש ורטיבות על הקירות. יש רטיבות כלואה מתחת לריצוף וצריך לייבש אותה. כדי לשקם את הרצפה הזו יש צורך לייבש את החול שמתחת לרצפה ומעל הצנרת.  השיטות היום הם של אידוי המים, הפיכתם לאדים ושחרורם החוצה, או באמצעות ייבוש מבנים עם מכונות משוכללות. בנוסף נעשה שימוש בייבשנים לאחר הצפות, סופחי לחות ועוד.

בכל מקרה חשוב לבצע גם איטום כמו שצריך לכל בית, שכן לעיתים הנזילה דווקא מגיעה ממעטפת הבניין בגלל רטיבות קפילארית, מי תהום שעולים למעלה בצינורות הבניין ומחלחלים לתוך המעטפת שלו.