ייבוש רצפה לאחר הצפה – הסבר על התהליך

ייבוש רצפה לאחר הצפה 

אם חס וחלילה סבלתם מהצפה בבית או בדירה שלכם, אתם וודאי יודעים כי במהלך הצפה של מים בדירה עלולה להיווצר חדירת מים תת קרקעית, שהנזק שלה עלול להיות גדול במיוחד כשהוא מתגלה מאוחר מדי. ייבוש רצפה לאחר הצפה, באופן מקצועי מצריך גם איתור מקורות הנזילה שגרמו להצפה וטיפול בהם. 

על כן כדאי להכיר ולדעת מה עושים במקרה של הצפה ואייך ניתן לבצע ייבוש רצפה לאחר הצפה כך שלא יישארו נקודות של נזילת מים מתחת לרצפה וייצרו נזקים עתידיים. 

איך מתבצע ייבוש תת רצפתי ?

על מנת לבצע ייבוש רצפה מלא ומעולה, נדרש לדעת מהו הגורם להצפה ועל כן כדאי להזמין מומחים בעלי טכנולוגיה לאיתור  נזילות במצלמה טרמית מתחת לרצפה במידה וישנם כאלה. איש מקצוע מיומן יוכל לסרוק את המבנה המוצף בשימוש בטכנולוגיה חדשנית כמו לדוגמא הדמיה טרמית, המתבצעת בעזרת חיישנים אלקטרו מגנטיים ומאפשרת איתור לחות מתחת לרצפה.

אנשי מקצוע אותם ניתן לאתר בקלות וביעילות באינטרנט ולהתרשם ולהתעדכן במגוון הטכנולוגיות  החדשניות איתן עובדים היום, יוכלו לתת לכם שירות יעיל מקצועי איכותי ואחראי לשביעות רצונכם המלאה. אלה השלבים לייבוש רצפתי

מיפוי אזורי רטיבות – בשלב ראשון יתבצע מיפוי של אזורי הרטיבות על מנת לקבוע את אחוזי הלחות תחת הרצפה או השיש או הפרקט וגם אריחי הקרמיקה באופן המדויק ביותר.

ייבוש תת רצפתי– זהו שלב הייבוש והשיקום של נזקי המים לרצפה ולמבנה. הכולל ייבוש הרטיבות הנמצאת מתחת לריצוף על ידי קידוח חורים קטנים של חמישים מילימטר. החדרת צינורות המחוברים למדחסים היונקים את הרטיבות וגם דוחסים אוויר. הייבוש מתבצע בעזרת מפזרי חום ומפוחים חזקים המפזרים ודוחסים את האוויר . ישנם סוגים שונים של ייבוש בהתאם לסוג הרצפה ובין הייתר ניתן לציין את הנפוצים ביותר:

ייבוש חצץ-סומסום תת רצפתי – הסומסום הוא סוג של חצץ דק שנמצא תחת לפרקט ,אם נרטב החצץ נוצר נזק בלתי הפיך , על כן ייבוש סוסום הוא הליך קפדני שיכול לקחת מספר ימים. אין צורך לפנות את הבית הייבוש נעשה באמצעי טכנולוגי חדשני וללא רעש, וגם בצריכת חשמל נמוכה.

ייבוש חול תת רצפתי  -חול הנמצא תחת הריצוף סופג בקלות מים ועלול לייצר נזק בלתי הפיך על כן ייבוש חול הוא קפדני עוד יותר ועלול לקחת מספר שבועות. את החול מייבשים על ידי יניקת המים עם קונדנסרים ללא פגיעה באורח החיים בבית ובצריכת חשמל נמוכה.

תת רצפתי –פרקט – גם בעת הצפה או רטיבות של רצפת פרקט, לאחר הייבוש רוב הסיכויים שתחזור למצבה הקודם ללא צורך בהחלפתה. הייבוש במוצע בשילוב של יניקה ונידוף מים מהפרקט. 

לחזרה לעמוד הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים