ייבוש תת רצפתי

טכנולוגיות ייבוש תת רצפתי

כיצד התהליך ייבוש תת רצפתי מתבצע?

השאלה הראשונה שנשאלת האם נמצא הגורם לכל הבעיה?

במידה ולא חברת "אומגה טכנולוגיות ייבוש" תיתן פתרון

במידה וכן מומחי חברת אומגה טכנולוגיות ייבוש מבנים יגיעו אליכם, אשר יסרקו את המבנה ע"י מכשירים מתקדמים ללא הרס כדוגמת "הדמיה טרמית" עם חיישנים אלקטרו מגנטים למציאת לחות מתחת לרצפה.

יבצעו בדיקה נקודתית בעומקים עד 300 מ"מ במקומות נסתרים וקידוחים בקוטר של מ-10 מ"מ עד 50 מ"מ, בלתי נראים במרצפות בודדות.

אומגה טכנולוגיות ייבוש תת רצפתי​ אומגה
ייבוש תת ריצפתי - בדיקת לחות | אומגה טכנולוגיות ייבוש

ייבוש תת רצפתי - שלב ראשון

בשלב הראשון אנחנו מבצעים מיפוי  של אזורי הרטיבות בכדי לקבוע את אחוזי הלחות במצע אשר מתחת לאריחים (שיש/פרקט/קרמיקה וכו') ברמת דיוק גבוהה. 

הבדיקה נעשית ע"י קידוח חורים בודדים בין חיבורי האריחים ולקיחת דגימות חול או סומסום ממצע המילוי מתחת לריצוף הדגימות נמדדות בשטח ע"י מעבדה מוסמכת על פי תקן אירופאי ותקן אמריקאי. 

תוצאות בדיקת הלחות מאפשרות לקבוע מהו הטיפול המתאים ודו"ח מסכם.

בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת שלנו ניתן לבצע איתור נזילות במצלמה טרמית.

שלב שני - ייבוש תת רצפתי

שלב השני  ייבוש ושיקום נזקי מים במבנה  

ייבוש תת רצפתי למצע חול / סומסום  מתחת לריצוף  /פרקט

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף (חול/סומסום) נעשה באמצעות קידוחי חורים בקוטר של 50 מ"מ. לקידוחים אלו מוחדרים צינורות באותו הקוטר המחוברים למדחסים רבי עוצמה היונקים את הרטיבות והלחות מתחת לאריחים, בשילוב דחיסת אויר בתנאים המתאימים.

ייבוש חללים / קירות / תקרות / בטון קונסטרוקטיבי/ קירות ותקרות חיפוי יבש  ועוד.

תהליך ייבוש זה נעשה בשיטות שונות ומגוונות באמצעות מכשירים  מיוחדים המתאימים לתנאי השטח כדוגמת מפזרי חום, ייבשני עיבוי, מפוחים חזקים המפזרים אוויר וגם דוחסים אוויר.

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף אומגה
ייבוש חול שומשום חצץ אומגה

ייבוש סומסום (חצץ)

"סומסום" זהו למעשה סוג של חצץ דק שנמצא מתחת לסוגים מסוימים של פרקט, כאשר החצץ נרטב מתחילות התופעות הלא רצויות של משטח הריצוף / אבן ועשוי להיות נזק בלתי הפיך.

ייבוש סומסום זהו הליך שעשוי לקחת מספר ימים, אך לא דורש פינוי של הדיירים מהבית, הליך שנעשה יחסית בשקט ובאמצעות המכשור הטכנולוגי החדשני, תוך שמירה על אורח חיים תקין בבית וצריכת חשמל נמוכה.

ייבוש תת רצפתי - חול

חול רטוב  אוגר מים מתחילות התופעות הלא רצויות של משטח הריצוף / אבן  ועשוי להיות נזק בלתי הפיך.

ייבוש חול זהו הליך שעשוי לקחת מספר שבועות, ע"י יניקת מים תת רצפתי בשילוב עם קונדנסורים (יבשנים) תהליך זה מבוצע באמצעות המכשור הטכנולוגי החדשני, תוך שמירה  על אורח חיים תקין בבית וצריכת חשמל נמוכה.

ייבוש תת רצפתי - פרקט

אל חשש. רוב הסיכויים שלאחר הייבוש לא תצטרכו להחליף פרקט (עץ גושני), גם אם עבר הצפה או רטיבות.

השילוב בין יניקה לבין נידוף מים מהפרקט זה המקצועיות שלנו

נושא איכות האוויר בחלל החדר טיהור אויר וריחות

טיהור אויר ממיקרואורגניזמים, עובש, טחב וחלקיקי אבק באמצעות מחוללי אוזון ידידותי לסביבה או פלסמה.

ייבוש חול ייבוש פרקט אומגה
אומגה ייבוש תת רצפתי

ייבוש תת רצפתי - חיסכון בתביעות והוצאות

עד שהומצאו המכונות שעושות ייבוש תת רצפתי, הוצפו בתי המשפט בתביעות ביטוח או אחרות על נזקים שנגרמו ממים. מים יכולים לכלות אוצרות, לפגוע בתכולת דירה יקרת ערך, בקירות ועוד. אנשים עושים הכול כדי למנוע ממים להגיע למקומות שלא מיועדים לכך. כלומר נזילה, דליפה או פיצוץ בצנרת זוכים בדרך כלל ליחס מידי ומועדף, משום שמים עלולים כאמור לגרום נזק לבית, ליצירות אומנות לכל דבר שלא עשוי מברזל וגם לברזל. 

על הבית שלנו אנחנו צריכים להגן אבל זה לא תמיד בשליטתנו. אם למשל התפוצץ צינור או צינור נסדק, המים יחלחלו החוצה, ובדרך כלל תקלות כאלה מקבלות עדיפות גבוהה אצלנו. אנחנו לא נחכה עד שהם יציפו לנו את כל הבית.

הדבר הראשון שנעשה, הוא הזמנת חברה מקצועית שעוסקת באיתור נזילות ע"י מצלמה תרמית, ובעיקר ננסה לאתר חברה שיש לה גם פתרונות ייבוש מתקדמים כמו ייבוש תת רצפתי.

מה קורה מתחת לרצפה שלכם?

כל מי שעוסק בבנייה או בריצוף יודע שאת הצינורות של האינסטלציה בכל בית, מניחים מתחת לרצפה והם מזרימים את המים לברזים שלנו. במובן מסוים מדובר על פצצה מתקתקת, כי אם חלילה צינור נסדק או מתפוצץ ויש נזילה על הרצפה או על הפאנלים, סביר להניח שנהיה חייבים לטפל בבעיה. עד לפני כמה שנים היא טופלה בצורה מסורתית, וזה מה שהיה מקובל.

היה מגיע שרברב, קובע שהנזילה היא באיזה צינור מתחת לרצפה. היו מזמינים שיפוצניק שהיה עוקר את הרצפה, אריח אחרי אריח, עד שהיו נחשפים הצינורות וגם מקורו של הפיצוץ. היו מתקנים את הצינור ואחר כך מחכים כמה ימים עד שהחול שנמצא מתחת לרצפה יתייבש, או מזמינים חול חדש, ואז מזמינים רצף שיתקן את הרצפה. 

במילים פשוטות- סיוט!

הבית היה הופך לאתר בניה. עלות התיקון הייתה בשמיים. מעבר לזה לא נעים בכלל, בלגן, רצפה עקורה, לכלוך ועוד.

היום ייבוש תחת לריצוף, הפך לשיטה הכי נפוצה, יעילה וזולה לטיפול במים מתחת לרצפה.