ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף

איך מתבצע ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף?

אחד הסיוטים של כל בעל דירה, היא לגלות שהוא הולך על מים… כן זה עלול לקרות בכל נכס או דירה, איטום לא מספיק טוב ולא איכותי בחדר האמבטיה? פיצוץ בצנרת מתחת לרצפה, מזמין הצפה. מים כלואים עקב נזילה מתחת לרצפה יעלו יום אחד מעל לפני השטח ויגרמו לנזקים בלתי הפיכים. בבית רטוב אי אפשר להמשיך ולגור, חייבים לאתר את מקור הנזילה, לתקן אותו ולטפל בנזקים שהרטיבות השאירה. איך עושים זאת? – ייבוש חול תחת רצפה.

הגורם ראשון של רטיבות מתחת לרצפה היא בגלל מים כלואים. זה בגלל שמי שלא יודע כל צנרת המים והאינסטלציה של הבית, מונחת מתחת למצרפות. אם חלילה יש סדק בצנרת או פגם כלשהו, מצטברת שלולית של מים, מעליהם יש רצפה ולכן הם לא יכולים להתאדות, הם נספגים אל תוך החול שמתחתיהם, כמו כל מים הם עולים למעלה ובסוף הם מגיעים גם למשקופים ולקירות של הבית. על הסימן הכי קטן שיש רטיבות מתחת לרצפה יש להזמין חברה שיש לה מכשור מתקדם לאיתור נזילות ושהיא מבצעת ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף. בעיה זו אגב קיימת בהרבה בתים ישנים, בהם יש צנרת ישנה. צנרת זו מתמלאת באבנית, לחץ המים גורם לסדק הברזל נסדק יותר וכך מחלחלים וזורמים המים מתחת לריצוף.

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף לאחר איתור הנזילה

הדבר הראשון שצריך לעשות לפני שמבצעים את ההליך של ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף, הוא לאתר מהו מקורה של הלחות. כאשר מזמינים חברה שמבצעת ייבוש חול תחת רצפה או ייבוש תת רצפתי, יש לעשות זאת במהירות משום שמים מחלחלים עלולים לגרום לנזקים גדולים, ולכן יש לטפל בזה מידית. 

אם בעבר כדי לתקן את הנזילה היו מפרקים את המרצפות, היום יש טכנולוגיות, שיטות ומכשירים שעוזרים לבצע את איתור הנזילה וכן את הייבוש מתחת למרצפות בלי לעקור כלום. גם אחרי שמזהים את הנזילה, בוודאי כבר הצטברו מים מתחת לרצפה, או מים שכבר עלו לקירות ואז רואים קילופי צבע ונפיחויות שמעידים על קיומם של מים בקירות. במקרה כזה אפשר יהיה לראות גם עובש, אריחים מתנתקים זה מזה, סימנים של מלח בפוגות (כי מים מכילים מלח). בבית יהיה ריח של טחב וכתמי העובש על הקירות הן פטריות מסוכנות לנשימה.

אודות אומגה ייבוש מבנים
מכשיר בדיקת לחות רצפה

בדיקת לחות וייבוש חול רטוב מתחת לריצוף

ייבוש רטיבות מתחת לרצפה באמצעות מיכון משוכלל, מתבצעת רק אחרי בדיקת לחות. ישנן היום בארץ חברות מובילות בתחום של ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף. יש להם גם מעבדה בה הם בודקים את אחוזי הלחות בחול המעידים על כמות המים שנמצאת מתחת לרצפה עפ"י תקן אמריקאי ואירופאי. הדבר נעשה באמצעות מכשיר משולב הנותן את המדדים. בשלב הבא ייעשה מיפוי של אזורי הרטיבות לפני שמתבצע שלב ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף, ללא פירוק של הרצפה אלא בהזרמת אוויר חם. אפשר להמשיך לחיות בבית ויחד עם זאת לייבש את החול הרטוב מתחת למרצפות.

אומגה דריי ייבוש מבנים – מבצעת ייבוש חול תחת רצפה ומשתמשת בציוד מתקדם סופח לחות, תנורי אינפרה, מפוחי אוויר ותנורי חימום חשמל, אשר מייבשים ומאדים את הרטיבות מתחת לרצפה שלב אחר שלב, תוך כדי בדיקות רצופות וקיום מעקב. הייבוש מסתיים רק כאשר המדדים מראים את אחוזי הלחות המקובלים שצריכים להיות בחול שמתחת למרצפות.