ייבוש תת רצפתי – כשהמים עולים על גדותיהם

הצפה בבית או במבנה, היא לעתים עניין שבשגרה, בעיקר בשכונות או בבתים ישנים אשר צינורות האינסטלציה שלהם ישנים מאוד. במשך הזמן הם נסדקים, מתעקמים ואף מתפוצצים והתוצאה היא הצפה בבית.

בדרך כלל הצפה יכולה לחלחל לאורך זמן מבלי שבעלי הבית יבחינו בכך. כאשר מדובר למשל בצינור בקיר שיש לו סדק קטן, המים יחלחלו לתוך הקיר. רק אחרי תקופה ארוכה, אולי יבחינו בעלי הבית כי משהו. זה איננו כשורה. זה יכול לבוא לידי ביטוי בריח של טחב, זה יכול לבוא לידי ביטוי בסימנים של רטיבות על הקיר. זה יכול להיות מאוחר מאוד, כאשר הנזק לקירות כבר גדול.

לעתים רבות, קשה מאוד לדעת בדיוק היכן יש פיצוץ בצנרת. בכל בית מרושתת מערכת צינורות האינסטלציה בצורה מסוימת, ולרוב דומה. יש איזה מסלול בהן עוברים הצינורות, עד הגיע המים לברז. היום ניתן לאתר פיצוץ או סדק בצנרת באמצעים משוכללים, איתור נזילות במצלמה טרמית, ולטפל בזה מיד בצורה חדשנית, שלא פוגעת בשלמות הבית. בעבר היו לעתים שוברים קירות או הורסים את הרצפה ועוקרים מרצפות, כדי להגיע למקור הפיצוץ. היום לא נוהגים כך, אלא משתמשים באמצעים בעלי טכנולוגיה מתקדמת, קוראים לזה ייבוש תת רצפתי.

מה זה ייבוש מבנים?

בניגוד לשיטות "הפרמיטיביות" שהיו נהוגות פעם במקרה של פיצוץ צינור, היום כדי לשקם נזקי מים בבית, צריך לעשות ייבוש תת רצפתי.

יש כמה חברות בארץ, שכל אחת משתמשת במיכון חדיש משלה, אבל כולן עובדות על אותו עיקרון. כאשר יש רטיבות או הצפה בבית, הן מגיעות לבצע ייבוש של הדירה או הבית. היום אין צורך לא לחפור ולא לעקור, הייבוש עובד בשיטה של ייבוש הבית. כלומר- המכונות אמורות להגיע מאחורי הקיר וגם מתחת לרצפה באמצעות אביזרים מסוימים ולייבש את מה שרטוב.

אחרי כמה ימים שהמכונות הללו מייבשים חלקים שלמים בבית, לוקחים דגימה למשל מתחת לרצפה של חול ובודקים אם הוא לח. אם הוא עדיין לח מדי המכונות ממשיכות לעבוד. אם דרגת הלחות טובה, מפסיקים את פעילות המכונות.

מה גורם לפיצוץ צנרת?

נזקים בצנרת הביתית, הם מהנזקים הכי נפוצים בתביעות ביטוח. הם נובעים מפיצוץ בצנרת של הבית או הדירה. פיצוץ של צנרת במשרד, במפעל ועוד. כאמור לא תמיד מתגלים נזקי המים מיד משום שהם עלולים לגרום לנזק נסתר, לאורך זמן. כדי להפחית במידת האפשר את הנזקים שנגרמים למים. חשוב לנסות ולעלות על הסימנים המחשידים של נזילת מים. כאשר עולים על כך, יש להזמין מיד חברה שעושה ייבוש תת-רצפתי. את איתור נזילות במצלמה טרמית היא השיטה הבדוקה לאיתורן.

סימנים של רטיבות בבית עלולים להיות:

  • בליטות ונפיחות על הקירות.
  • ריח של פטריות או עובד. ריח של טחב.
  • יש קושי בשמירת הטמפרטורה בבית.
  • חשבון המים שלהם גבוה מאוד. כשיש נזילה המים זורמים.

קיר רטוב, נזילה בשירותים. מה עושים?

ייבוש תת רצפתי לא כולל את התיקונים הנוספים שיש לעשות. אם אתם צריכים לעשות תיקון בקירות, גלשו ברשת והקלידו תיקון רטיבות בקיר מחיר, השוו בין המחירים והזמינו את בעל המקצוע הטוב ביותר. נהגו כך גם במקרה של נזילה בשירותים.

כאמור נזקי מים לאורך זמן, עלולים לגרום לנזק רציני אם לא עולים עליהם בזמן. אם יש לכם סיבה לחשוש שאולי יש נזילות בבית שלהם, הזמינו חברה שמבצעת ייבוש מבנים. באמצעות מצלמה טרמית, תוך זמן קצר מאוד, היא תאתר את הנזילה ותייבש אותה. תרתי משמע.

ראו גם: רטיבות קפילארית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים